Dünyaca ünlü ekonomistten yorum! Dolar 7 lira birden düşecek

Dünya genelinde tanınmış ekonomist, sesini yükselterek önemli bir uyarıda bulundu: "Doların 7 lira seviyelerine ani bir düşüş yaşayacağını" söyledi.

Dolar kuruna dair son dakika gelişmesi! Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından dolar/TL kuru yükseliş trendini sürdürerek yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

Döviz birimini ellerinde bulunduran vatandaşlar için kritik döneme girildi. Dünya genelinde tanınmış ekonomist, sesini yükselterek önemli bir uyarıda bulundu: “Doların 7 lira seviyelerinde ani bir düşüş yaşayacağını” söyledi.

Dünyaca ünlü ekonomist Robin Brooks, dolarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Orta Doğu’da başlayan İsrail ve Filistin savaşının doların yükselmesine neden olduğunu belirterek, Türk Lirası’nın serbest dalgalanmasına izin verildiğinde başlangıçta keskin bir düşüş yaşanabileceğini ifade etti.

Ancak bu düşüşün yalnızca ilk tepki olduğunu ve Türk Lirası’nın daha sonra güçleneceğini savundu.

Brooks, doların 21 TL seviyelerine düşeceğini öne sürdü.

Bu açıklamalar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in önceki yorumlarını hatırlattı. Mehmet Şimşek, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye geri döneceğini ve bu nedenle doların düşeceğini ifade etmişti.

Brooks, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları belirtti: “Türk Lirası için gerçeğe uygun değerimiz $/TRY 21,00’dır. Bu birçok kişiye çılgınca gelebilir ve eğer Liranın serbestçe dalgalanmasına izin verilirse keskin bir düşüş yaşanacağına dair çok az şüphe var. Ancak bu yalnızca ilk tepki olacaktır. Lira daha sonra güçlenecek. Türkiye’de derin bir değer var.”

Yoruma kapalı.